EagleGet دانلودر رایگان با کاربری بالا

ارسال شده در: گوناگون 2015/09/10

از ابتدا برای دانلود فایل ها از اینترنت با مشکل روبرو بودیم. دانلود از طریق ie که همیشه یا سرعتش پایین بود یا قطع میشد و فایل اگر 99 درصد هم دانلود میشد از بین می رفت! یا همینطور فایرفاکس و برخی نرم افزاهای دانلود هم بود که کارایی لازم را برای دانلود نداشتند. اما زمانیکه internet download manager پا به عرصه دانلودرها گذاشت خیل عظیمی به سمت این نرم افزار هجوم آوردند. البته با توجه به امکاناتی که داشت طبیعی بود. اما غیررایگان بودن این نرم افزار باعث بروز مشکلات زیادی می شد. از جمله 30 روزه بودن امکان استفاده از IDM و کرک هایی که بعد از مهلت 30 روزه مورد استفاده قرار میگرفت که اکثر آنها باعث اختلال در عملکرد IDM میشد.

نرم افزارهای دانلود رایگان معروفی هم در اینترنت موجود است که امتحان کردم اما هرکدامشان مشکلاتی داشتند که در طول مدت استفاده با آن دست به گریبان بودم. برای مثال دریافت لینک فایلها برای دانلود در این نرم افزارها کار حضرت فیل بود! حتی زمانی که پسوند فایل مورد نظر در قسمت تنظیمات دانلود قرار میگرفت، باز هم برای دانلود باید لینک مورد نظر را کپی کرده تا دانلود شروع شود!

و اما EagleGet! من با این دانلودر زمانی آشنا شدم که یکی از دوستان گوگل پلاس لینک دانلود این نرم افزار را برای دانلود قرار داده بود. بعداز دانلود و نصب نرم افزار از رایگان بودنش خوشحال شدم و نداشتن امکاناتی در سطح IDM مرا ناراحت نکرد! بخاطر این بود که بعد از مدتها می توانستم از نرم افزاری رایگان استفاده کنم که دیگر دغدغه مشکلات آپدیت، کرک و مشکلات دیگر دانلودرها را نداشته باشم. هرچند اگر امکاناتی نظیر دانلودر غیررایگان نداشته باشد.

EagleGet در عین حال که ساده طراحی شده اما کاربردی است و در مقایسه با IDM، تنها نداشتن وظایف مشخص شده در صف، نقطه ضعف برجسته آن به شمار می آید.

نقاط ضعف:

  • فایلهای در صف قرار گرفته به صورت گروهی دانلود میشوند و امکان در صف قرار دادن آنها و دانلود تکی فعلا در دسترس نیست.
  • امکان دادن وظیفه ی خاموش شدن بعد از اتمام دانلود در صف وجود ندارد. (اما این امکان در اتوماسیون تنظیمات به صورت کلی برای دانلودها در نظر گرفته شده نه صرفا در صف)
  • محدود کردن سرعت برای هر دانلود وجود ندارد.
  • دکمه بعدا دانلود شود در پنجره دانلود وجود ندارد.

نقاط مثبت:

 • مدیرت فایلهای دانلود شده با دسته بندی قابل فهم.
 • امکان دانلود دسته ای فایلها
 • امکان دانلود ویدیو ها به صورت کاملا آسان. (زمانی که ویدیویی در مرورگر در حال پخش است، این ویدیو در EagleGet از طریق آیکن ویدیوها در دسترس است و می توان به راحتی ویدیو را دانلود کرد. برای مثال دانلود ویدیوهای فیسبوک، یوتیوب، آپارات و…)
 • فارسی بودن منو و تنظیمات
 • تنظیمات کانکشن و مانیتورینگ مرورگر برای کارایی بهتر
 • و….

اگر از IDM یا نرم افزاهای دیگر برای دانلود استفاده می کنید، پیشنهاد می کنم برای مدت کوتاهی هم که شده از EagleGet استفاده کنید تا هم از امکانات آن بصورت رایگان بهره ببرید و هم درگیر بروزرسانی، کرک و… نشوید.

3 thoughts on “EagleGet دانلودر رایگان با کاربری بالا

 1. یکی از اصلی ترین دلایلی که از آی دی ام استفاده میکنیم همین نقاط ضعفیه که شما برای این برنامه نوشتی !!

  1. 😀 بله موارد خیلی مهمی هستن اما باید توجه کنی که به مرور زمان این امکانات اضافه میشن به EagleGet
   یکی از نکات مثبت اینه که انجمنی هم به زبان فارسی(لینک انجمن) داره که میشه تمام این بازخورد ها رو در اون بیان کرد تا پیگیری بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.