فرجام برجامی که خدا آورد !

ارسال شده در: یادداشتها 1395/09/16

جناب آقای روحانی سلام علیکم! صدسال به این سالها برادر دینی! یادش بخیر انگار همین دیروز بود که وعده داده بودید ظرف 100 روز اقتصاد و فرهنگ را زیر و رو خواهید کرد! چه خیال خوشی و چه خوش خیال افرادی که بر مبنای همین وعده ها برگه های رای را با نام شما سیاه کردند!

من هربار که سخنرانی های قبل و بعد از انتخابات شخص شخیص شما را گوش می کنم بیشتر به این موضوع پی می برم که شما مرد عمل نبوده و نیستید؛ و تنها با ورود به انتخابات در بازی کسانی نقش ایفا کردید که بازی گردان به حاشیه راندن انقلاب اسلامی و رابطه با کدخدا بودند. البته می دانم حرفهای جوانان در شما تاثیری ندارد؛ اما گفتنی ها را باید گفت.

پس از گذشت بیش از 3 سال از دولت تدبیر و امید که جز بی‌تدبیری و ناامید کردن مردم کاری انجام نداده که هیچ، خود را فرد پیروز هر نبردی در داخل و خارج از کشور دانسته که این خود نشانگر خستگی، بی تدبیری و نداشتن راهنما در دولت جنابعالی بوده است. آقای روحانی! قبل از امضای برجام همه چیز را وابسته به آن کردید حتی آب خوردن مردم را! و پس از امضا و خلف وعده‌ی متعدد دشمن، این سند را بزرگترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران خواندید و فرمودید: برجام یک افتخار بود! این افتخار ارزانی شما و دولتتان. مردم امضای برجام را در رفع مشکلات پذیرفتند نه پر کردن کیسه‌های هم کیشان شما در دولت! مردم برجام را برای تامین نان پذیرفتند نه بریدن نان. مردم برجام را برای ایجاد شغل پذیرفتند نه بیکار شدن جوانانی که شاغل بودند! آقای روحانی بین خودمان بماند برخی مردم بر روی سفره خود نان و برجام میخورند و یک لیوان آب بر رویش!

آقای روحانی تیر سند افتخار شما و رابطه با کدخدا خیلی وقت است که به سنگ خورده است. ولی دولت شما کاری جز ماستمالی خلف وعده های دشمن را انجام نداده؛ حتی در رسانه ملی! روزی برجام خورشید تابان بود، روزی دیگر باغ گلابی! روزی شما برای رابطه با دشمن پشت میز مذاکره نشستید و روزی دیگر فرمودید برجام را خدا آورد! برادر من فرجام برجامی که خدا آورد چه شد؟!

امروز هم در میان دانشجوها بازهم از رهبری مایع گذاشتید و فرمودید: تمام سیر مذاکرات با نظر رهبری همراه بود! حتی نامه های کتبی رهبری نیز موجود است! چطور قبل از امضای تحریم مجدد ISA توسط مجلس نمایندگان و کنگره حرفی از رهبری نمیزدید و این افتخار را منسوب به خود و دولتتان می دانستید! حال که مشکلی در روند برجامتان پیش آمده تقصیر را گردن رهبری می اندازید؟!

رهبری بارها در سخنرانی ها مختلف صراحتا اعلام کردند که در جزییات مذاکرات هیچ دخالتی نکرده و نمی کند و همه را به عهده دولت و مذاکره کنندگان گذارده است.

برادر من دولت شما رو به پایان است و بهتر است حداقل در ماه های باقی مانده غیر از دفاع از برجام کمی هم به فکر مردم باشید. برجام برای مردم نه آب، نه نان، نه عزت پاسپورت، ،نه احترام و نه….. آورد بلکه همه آن چیزهایی که قبلا نظام ذخیره کرده بود را با آن حراج کردید و جز وعده های هرساله شما و عمل نکردن به آنها چیزی نصیب مردم نشد! آقای روحانی امیدوارم آخرت خود را برای برجامی که اشتباه، غلط و بدون نتیجه بود نفروشید و از کار غلط خود برگردید که خدا خود ناظر بر اعمال همه بندگان است.

رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:

هر کس از شما را، بر کاری گماردیم و او، سوزنی یا چیز مهم تری را از ما پنهان دارد، آن خیانت گر را همراه با خیانت اش روز قیامت خواهند آورد.صحیح مسلم، ج 2، ص .127

خدا آخر و عاقبت همه را به خیر کند. آمین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.