افتتاحیه مرکز استارتاپ اَکسل در گیلان

ارسال شده در: یادداشتها 1395/12/24

چند روز پیش توسط یک دوست مشترک با گروهی آشنا شدم و با ایده‌ای که داشتند در استارتاپ اَکسل بین 60 طرح و ایده انتخاب شده تا در این کارگاه ها شرکت کنند و فرصت این را داشته باشند تا ایده خود را کامل و با استفاده از آموزشها، تجربیات و همچنین مشورت گروهی آن را اجرایی کنند. بنده هم به عنوان عضوی از این گروه در خدمت دوستان بودم تا در حد بضاعت بتوانم کمکی هرچند کوچک به اجرایی شدن این ایده کنم.

افتتاحیه اولین دوره‌ی این استارتاپ با عنوان شتابدهنده اَکسل در مرحله پیش شتاب‌دهی با 2 جلسه 12 ساعته و چندین کارگاه با هدف سرمایه گذاری بر روی ایده‌های انتخابی در زمینه وب و اپ موبایل در دانشگاه گیلان فعالیت خود را شروع کرد.

فکر میکنم همین 3 روز که در جمع دوستان و اساتید بودن کافی بود تا تجربه های خودم را در زمینه تکمیل یک ایده و همچنین اجرایی کردن آن افزایش دهم. موارد متعددی دست به دست هم داده تا یک ایده از مرحله مفهومی به مرحله تجاری و سوددهی برسد؛ از جمله انتخاب ایده‌ای تازه، استراتژی مناسب، تیم قوی، انتخاب جامعه هدف و… همه‌ی این موارد باعث می شود تا در یک بازه زمانی خاص نتیجه مورد نظر را دریافت کنیم. به همین دلیل شتابدهنده اَکسل 3 مرحله اساسی را برای این کار در نظر گرفته که به ترتیب، رویداد نوآفرینی، رویداد نوآیش و رویداد رونمایش که حداکثر 10 طرح برگزیده از مرحله اول صعود کرده و از این 10 تیم 5 تیم به مرحله دوم خواهند رسید و سرانجام از میان 5 تیم باقیمانده 3 تیم به مرحله سوم که اجرایی شدن محصول و سرمایه گذاری بر روی آن توسط حامی مالی است راه می‌یابند.

دیروز در تاریخ 1395/12/23 روز افتتاحیه شتابدهنده اَکسل در گیلان و همچنین ارایه های نهایی سرگروه ها بود. گروه ما که متشکل از آقای شاهین چرخشت، خانم زینب فرجی و همچنین بنده (محمود ظروفچی) پس از سه روز بیخوابی به معنای واقعی و کار بر روی پروژه، ایده خود را بر روی سن برده و توانستیم نظر افرادی زیادی را جلب کنیم. اما متاسفانه با توجه به اینکه تمرکز این استارتاپ بر روی اپلیکیشن های موبایل بود گروه ما نتوانست امتیاز کلی را برای ورود به مرحله‌ی بعدی کسب کند.

اما اتفاق جالبی که پس از اعلام نتایج افتاد و آنهم تبریک و ابراز حمایت یکی از داوران جناب آقای دکتر مسعود ویسمه و همچنین راهنمایی ایشان و تبریک گروه‌های مختلف همچنین گروه برگزیده شتابدهنده اَکسل سال 1395 برای گروه ما خوشحال کننده و امیدوار کننده بود؛ و زمینه را برای همکاری با برخی از آن گروه ها نیز فراهم کرد.

این نوید را به شما میدهم که بزودی از این استارتاپ اپلیکیشن هایی وارد بازار خواهند شد که شما را متعجب می کند؛ مخصوصا در زمینه بازی های باکیفیت تحت اندروید.

به شخصه در این مدت کوتاه غیر از یادگیری و کسب تجربه، با دوستان خوبی آشنا شدم که امیدوارم این دوستی پابرجا مانده و بتوانیم کارهای خوبی در زمینه‌های مختلف و با همکاری یکدیگر انجام دهیم. از این طریق از آقای شاهین چرخشت صاحب ایده و خانم زینب فرجی گرافیست و همچنین از اساتیدی همچون آقایان ویسمه، حسینی، نقی‌زاده، زرین عضو (مدیر شرکت اکسل) و محمدرضا پژوهنده (مدیر شتابدهنده اکسل در گیلان) که تلاش زیادی برای انتقال تجربیات خود به شرکت کنندگان کردند تشکر ویژه داشته و امیدوارم در تمام مراحل زندگی خود موفق و سلامت باشند.

8 thoughts on “افتتاحیه مرکز استارتاپ اَکسل در گیلان

  1. لطفا بفرمایید آقای دکتر! ویسمه از کدام دانشگاه مدرک دکتری گرفته‌اند؟

    1. بنده از چند و چون دریافت مدرک دکتری ایشان باخبر نیستم.

    1. سال آینده اگر ایده ای داشته باشید ارسالش کنید وقتی که تایید شد میتونید شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.